Tag: боб сегет

Боб Сегет: И денес сум близок со близначките Мери-Кејт и Ешли...

Пред 25 години, Роберт – Боб Сегет последен пат глумеше татко на ликот на близначките Мери-Кејт и Ешли Олсен, но како што вели во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот