Tag: богати земји

Здравствени експерти: Пандемијата може да трае доколку богатите земји не ги...

Здравствените експерти порачуваат дека пандемијата на коронавирусот нема да заврши уште неколку години доколку богатите земји не ги поделат своите вакцини со останатиот дел...

Анализа: Богатите земји имаат речиси милијарда дози вакцини вишок, за другите...

– Богатите земји се на пат да обезбедат вишок од една милијарда дози вакцини против коронавирус, додека голем дел од светот се бори да...

Во богатите земји најмногу се умира од рак

– Срцевите болести веќе не се водечка причина за смрт во богатите земји. Сега тоа е карциномот, којшто може да стане најголемиот светски убиец...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот