Tag: Боговиње

Општина Боговиње со најмногу 24 заболени од коронавирус во тетовскиот регион

Општина Боговиње сега има најмногу, 24, заболени со Ковид-19 (од кои едн починат) во тетовкиот регион, соопшти Кризниот штаба на општина Тетово по денешниот...

Убиен градоначалникот на Боговиње

Градоначалникот на Општина Боговиње, Хазби Идризи, им подлегна на повредите откако утринава по вербална расправија негов поранешен пријател шест пати стрелал во него.Убиството го...

Ахмети: Да се обединат сите албански партии

„Некои велат дека малку сме зборувале во оваа изборна кампања за тоа што сме направиле досега. Ако даваме отчет не можеме да ги наброиме...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот