Tag: богослужба

Бродолом во Средоземјето, загинаа 100 мигранти

Во Средоземното море, во близина на либискиот брег, потона брод со над 100 мигранти.Италијанската крајбрежна стража соопшти дека само четири лица го преживеале бродоломот,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот