Tag: бодови

Ангеловски: Одиме во Полска да освоиме бодови

Селекторот на фудбалската репрезентација на Северна Македонија по триумфот синоќа над Словенија (2-1) во Скопје изрази задоволство и гордост од играта, како и од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот