Tag: Божикни празници

Честитка од Пендаровски: Божикните празници нека бидат дополнителен мотив да истраеме...

Претседателот на државата Стево Пендаровски упати честитка до граѓаните по повод големиот христијански празник Христовото раѓање – Божик. По повод празникот, Пендаровски упати писма...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот