Tag: божица

Грчки криумчари сакале да продадат статуа на божица за 40.000 евра

„Солунската полиција уапси двајца мажи од Грција и уште еден 35-годишен човек кој на својата фарма пронашол статуа и им ја дал. Уапсените, според...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот