Tag: божиќна каланда

Нов видео запис за божиќна каланда – коледарска песна „Христос се...

Видео записот за божиќната каланда – коледарска песна „Христос се роди денес“, е веќе во завршна фаза.Се очекува пред самиот празник, видео спотот да...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот