Tag: Божиќна честитка

Божиќна честитка на бискупот скопски и епарх струмичко-скопски Киро Стојанов

Бискупот скопски и епарх струмичкоскопски Киро Стојанов упати честитка по повод празникот Божик, што утре го слават граѓаните со католичка вероисповед.„Браќа и сестри! Евангелието...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот