Tag: Божиќни празници

Јавниот превоз во Скопје по неделен возен ред за божиќните празници

Поради претстојните божиќни празници јавниот превоз во главниот град ќе се одвива по неделен возен ред.Како што информираа денеска од Град Скопје, неделниот возен...

ДОМ: Божиќ нека биде поттик за хуманост, толеранција и солидарност

Зелената партија ДОМ им ги честита Божиќните празници на граѓаните од православна вероисповед, со желби за добро здравје, среќа и благосостојба.„Овие празнични денови нека го...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот