Tag: Бока

Де Роси се премислил, може да заигра за Бока

„Поранешниот играч од средниот ред на Рома, Даниеле де Роси (36), ја преиспитал својата иднина и е блиску до договор со аргентинскиот клуб Бока...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот