Tag: боки13

Боки 13 поднесува пријави во ОЈО Скопје

Бојан Јовановски – Боки 13 претпладнево дојде во Основното јавно обвинителство Скопје за да поднесе пријави на записник.– Основниот суд достави писмено известување до...

Боки 13 донесен во обвинителството на распит за „Рекет“

Првоосомничениот за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 околу пладне со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот