Tag: болид

Хамилтон победи во Абу Даби и ја освои титулата

Светскиот првак Луис Хамилтон, возачот на „Мерцедес“, ја потврди доминацијата во Формула 1 со исклучително возење на патеката во Абу Даби, кое му донесе...

Формула 1 го претстави новиот болид

Во Формула 1 се одлучија за промена на многу правила со цел натпреварите да ги направат повозбудливи од досегашните. На истата конференција за медиуми...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот