Tag: болничар

Поранешен болничар признал убиство на повеќе од 100 пациенти

Поранешниот германски болничар денеска на суд призна дека убил 100 пациенти. Обвинителството наведе дека 41-годишниот Нилс Хогел им нанел фатални дози на лекови на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот