Tag: болничко лекување

Србија/Ковид-19: Секој трет е за болничко лекување, околу 20 отсто имаат...

Директорот на Клиничкиот центар на Србија, Милика Ашанин, изјави денеска дека епидемиолошката состојба во Србија не е добра, дека е дури и неповолна и...

Кочан нема индикација за болничко лекување

„Осудениот во случајот „Труст“, Сеад Кочан, нема индикација за болничко лекување“, информира за МИА Министерството за здравство.„На барање на Кривичниот суд, ние инициравме и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот