Tag: болно момче

Срби и Хрвати во Вуковар играа фудбал за болно момче

Фудбалерите на вуковарските клубови ХНК Вуковар ’91, кој има префикс хрватски и Вутекс Слога, кој има назив српски, одиграа хуманитарен натпревар за помош на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот