Tag: болтон

Трамп за Болтон – Еден од најглупавите луѓе

– Американскиот претседател Доналд Трамп го нарече својот поранешен советник за национална безбедност Цон Болтон еден од „најглупавите луѓе во владата“.Тој на својот налог...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот