Tag: Бомби

Во 97 училишта во Белград дојави за поставени бомби

Министерството за образование на Србија соопшти дека утринава во 97 основни училишта во Белград, добиле дојави за поставени бомби како и во некои средни...

Хаос во Ерусалим: Израелската полиција се судри со палестински демонстранти

Израелската полиција вчеравечер се судри со стотици палестински демонстранти пред Стариот град во Ерусалим, растерувајќи ја толпата со шок бомби и водени топови, јавуваат...

Заев: Сите материјали за прислушуваните разговори ги предадовме на СЈО, да...

Сите материјали од прислушуваните разговори ги предадовме на Специјалното јавно обвинителство на крајот на 2016 година и со тоа ја завршивме нашата обврска, одговори...

Евакуирани 13. 000 лица во Дортмунд , пронајдени неексплодирани бомби од...

„Околу 13.000 лица денеска ќе бидат евакуирани од своите домови во Дортмунд, откако беа пронајдени неексплодирани бомби од Втората светска војна во овој германски...

Проверка на сите четири аеродроми во Москва поради дојави за бомби

– Службите за вонредни ситуации ги проверуваат сите четири аеродроми во Москва, откако се добиени анонимни закани за поставени бомби.– Полицијата прими дојава за...

Автентичноста на „бомбите“ е форензички потврдена, тврди Заев

„Зоран Верушевски е мој советник за национална безбедност и јас со него како и со сите мои советници сум во постојана комуникација“, изјави денеска...

На 18 септември на „Монструм“ ќе се слушаат „бомбите“ од СЈО

На 18 септември продолжува судењето за предметот „Монструм“ на СЈО за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година.Судијата Огнен Ставрев денеска...

За „Монструм“ ќе се слушаат „бомби“ и ќе се вештачи 31...

Ново вештачење на 31 телефон ќе биде изработено и претставено како нов доказ на судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април...

„Бомбите” на Фејсбук профилот „Ел Чека“ не потекнуваат од СЈО

Специјалното јавно обвинителство во врска со написите објавени во дел од медиумите и различните толкувања на вчерашната изјава на специјалната јавна обвинителка денеска преку...

Ахмети не ги слуша „бомбите“, бара надлежните да спроведат истрага

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска изјави дека ниту ги слушал, ниту има намера да ги слуша прислушуваните разговори што беа објавени на Фејсбук...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот