Tag: бонус

Раководството на германските „Зелени“ под истрага

Германската партија „Зелени“ потврди дека берлинското обвинителство покренало истрага против раководството на оваа партијата, вклучувајќи го и вицеканцеларот и министер за надворешни работи, за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот