Tag: Борац

МЗТ против Борац во дуел за врвот во АБА 2

Оваа АБА 2 недела е прилично посебна, затоа што ни го носи големото дерби – Борац против МЗТ Скопје Аеродром.Доволно е само да се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот