Tag: борбен авион

„Невидливиот“ кинески воен авион воведен во употреба

Кинескиот борбен авион од петтата генерација „Ченгду Ј-20“, прв „невидлив“ авион на војската на таа држава (користи стелт технологија), кој е направен како одговор...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот