Tag: борец

Кол испратен од Стразбур

Европа вчера оддаде почест на починатиот поранешен германски канцелар Хелмут Кол на несекојдневна церемонија. Прв пат во историјата на ЕУ, посмртните останки во ковчегот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот