Tag: бориов

Заев и Борисов го прославија Илинден пред споменикот на Гоце Делчев...

Премиерите на Македонија и Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, вчера попладнето заедно чествуваа 115 години од Илинденското востание пред споменикот на Гоце Делчев...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот