Tag: борисово

Кривична пријава за струмичанец за „мачење животни“

 Струмичката полиција поднесе кривична пријава против 61-годишниот К.З. од Струмица за сторено кривично  дело  „мачење животни“.К.З. на 26 ноември годинава со метален синџир го врзал...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот