Tag: Борис Георгиевски

Градоначалникот Борис Георгиевски донираше крвна плазма

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски, на Институтот за трансфузиона медицина донираше крвна плазма.„Многу сум среќен затоа што успеав си го исполнав ветувањето...

Почина новинарот Борис Георгиевски

Новинарот Борис Георгиевски (1943) почина денеска во Охрид.Георгиевски (1943) завршил Факултет по новинарство во Белград. Кариерата ја почнува во радио Белград, а одреден период...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот