Tag: Бормио

Доминик Парис ја израдува Италија со првото место на спустот во...

Италијанскиот Доминик Париз победи на спустот во Бормио, дел од Светскиот куп во алпскоскијање.30-годишниот Парис даде време од 1:49,56 минути.Тој беше побрз за 39...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот