Tag: Боро Илиевски

Прес-конференција на Боро Илиевски од ВМРО-ДПМНЕ за ситуацијата со корона вирусот

Скопје, 3 јуни 2020Ситуацијата со корона вирусот се влошува единствено во Македонија!Македонија е на врвот, ама по број на новоинфицирани во едно деноноќие, по...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот