Tag: бошњакопвски

Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во кабинетот на претседателот Пендаровски

„Миле Бошњаковски денеска на пресконференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во кабинетот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот