Tag: Бош

„Бош“ со план за производство на чипови

Германскиот производител на автомобилски делови Бош (Bosch) отвори фабрика за чипови во Дрезден, со што ги забрза плановите да го искористи периодот на голема...

Цел Берлин бара исчезната девојка од Италија

Припадник на Исламска држава во понеделникот вечерва со камион влета во толпа луѓе на новогодишен пазар во Берлин, при што уби 12, а потешко...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот