Tag: бојан василевски

Бојан Василевски генерален секретар на Собранието, верификуван мандатот на пратеникот Мухамед...

Со 61 глас „за”, 22 „против” и без воздржани на денешната 28. собраниска седница беше донесена одлука за именување на Бојан Василевски за заменик...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот