Tag: боја

Дмитриј Муратов рускиот нобеловец испрскан со црвена боја

Непознат сторител го испрскал со црвена боја рускиот лауреат на Нобеловата награда за мир, Дмитриј Муратов, додека патувал со воз од Москва за Самара.Либералниот...

МТСП: Иванов покажува елементарно непознавање на Истанбулската конвенција

Министерството за труд и социјална политика (МТСП) порачува дека претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во денешно обраќање во Собранието покажал елементарно непознавање на Истанбулската...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот