Tag: бразик

Се пополнуваат испразнетите амбасадорски места, едно од нив Мисијата на ЕУ...

Осумте испразнети места во македонските дипломатски-конзуларни претставништва ќе се пополнуваат, како резултат на кохабитацијата меѓу Министерството за надворешни работи и претседателот Ѓорге Иванов, потврдија...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот