Tag: бразилка

Втора Бразилка доаѓа во ЖФК „Љуботен“

Женскиот фудбалски клуб „Љуботен“ со уште втора најава дека во јануари во Тетово ќе дојде фудбалерка од Бразил. Станува збор за Таила Гомерс Фариас....

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот