Tag: бразил србија

Две компании доставиле понуди за купување на „Галеника“

Две компании, „Амикус СРБ“ од Белград и „Аелиус Луксембург“ од Бразил, доставиле понуди за купување на српската фармацевтска компанија „Галеника“.Компанијата што држи една третина...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот