Tag: бранители

Деветнаесет години од загинувањето на бранителите кај Љуботенски бачила

По повод 19 години од загинувањето на бранителите кај месноста Љуботенски бачила во 2001 година денеска пред нивното спомен одбележје во скопско Волково ќе...

ВМРО-ДПМНЕ предложи подигање на споменик во чест на 8-те бранители

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на наредната седница на Советот на Општина Куманово ќе предложи подигање  споменик во чест на осумте бранители кои загинаа на...

Вистината за Дива населба од почит кон загинатите полицајци и граѓаните...

Вистината за случувањата од 9-ти мај 2015 година во Куманово мора да излезе на виделина и случајот ќе биде расчистен до крај. Тоа е...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот