Tag: бранител

Во Лешок одбележани 19 години од загинувањето на бранителот Ѓоко Лазаревски

Во тетовско Лешок денеска беше одбележана 19-годишнината од загинувањето на Ѓоко Лазаревски, кој во 2001 година учествуваше во одбраната на селото како резервен полицаец....

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот