Tag: Бранко Јанев

Градоначалникот на Росоман: Имам негативен тест за Ковид-19 и нема потреба...

Имам негативен тест за Ковид-19 и нема потреба да бидам во изолација.Ова го нагласи градоначалникот на Росоман, Бранко Јанев, откако еден фудбалер во росоманскиот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот