Tag: Братислав Димитров

Јелена Жугиќ и Братислав Димитров разрешени од директорските места

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски ги разреши директорите во НУ Театар за деца и младинци – Скопје, Братислав Димитров, како и на НУ Театар...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот