Tag: браун

Германците ќе стекнат законско право на брз интернет

Граѓаните на Германија ќе стекнат законско право на брз интернет, што е дел од коалицискиот договор меѓу конзервативците на канцеларката Ангела Меркел и Социјалдемократската...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот