Tag: брајан адамс

Брајан Адамс доаѓа во Скопје

По Стинг, Лени Кравиц и Ерос Рамацоти, во Скопје доаѓа и еден од најголемите мејнстрим-артисти на светот на сите времиња, човекот со безброј хитови...

Брајан Адамс со нова песна и нов албум

Канадскиот пејач Брајан Адамс објави песна со наслов „Shine A Light”, која е најава за истоимениот студиски албум, кој ќе биде пуштен во продажба...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот