Tag: бремени жени

Предложено бремените да се вратат на работа, а за излез од...

Две мерки вчера предложи Комисијата за заразни болести кои се однесуваат на укинување на задолжителното поседување негативен ПЦР тест или потврда за прележаност или...

Хронично болните, бремените и родителите на деца помали од 10 години...

– Сите хроночно болни лица, лица со попречености, бремените жени, но и самохрани родители и родители на деца под 10-годишна возраст или деца со...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот