Tag: Брена

Брена е очајна, Ирма и ја „проголта“ куќата на Мајами

Ураганот ја погоди месноста Саут Бич, елитен кварт во Мајами каде што пејачката има куќа. Оштетени се сите куќи во таа област, а штетата...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот