Tag: Брендан Роџерс

Официјално: Брендан Роџерс е нов менаџер на Лестер

Брендан Роџерс е нов менаџер на Лестер, откако ја напушти својата работа во шкотски Селтик.46-годишниот стратег од Северна Ирска го заменува отпуштениот пред неколку...

Клоп: Во Ливерпул е прекрасно и тоа мораме да го искористиме

Тренерот на фудбалерите на Ливерпул, Јирген Клоп оцени дека неговата екипа може оваа сезона да ја освои шампионската титула, прва во Премиер лигата.Ливерпул не...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот