Tag: брестовац

Брестовац го објави списокот на ракометари повикани за средбите со Финска...

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац денес го објави списокот со повикани ракометари за собир за претстојните натпревари со репрезентациите на Финска и Швајцарија.Двете...

Брестовац: Сакам да ги проверам младите играчи, ми требаат храбри и...

Селекторот на ракометната репрезентација на Северна Македонија, Данило Брестовац пред почетокот на ЕХФ неделата, која трае од 21 до 27 октомври и контролните кои „жолто-црвените“...

Брестовац го објави списокот за младинскиот шампионат во Бугарија

Селекторот на машката ракометна репрезентацијата на родени 2002/2003 година Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за собир за подготовки за настап на...

Брестовац го надополни списокот на повикани ракометари за квалификациите за ЕП...

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го надополни списокот на повикани ракометари за претстојниот собир на машката сениорска репрезентација за квалификациските натпревари против...

Брестовац: Слаба агресивност во одбраната и очајна реализација

Тренерот на Металург, Данило Брестовац, по поразот од Спортинг (31:24) вчеравечер во Лигата на шампионите, упати критики до своите избраници за слабата ефикасност. Спортинг нè...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот