Tag: Брејвик

Терористички напад во Норвешка? Со лак и стрела убиени пет луѓе

Триесет и седумгодишен дански државјанин рано утринава е уапсен заради вмешаност во синоќешниот напад со лак и стрела во градот Конгсберг во Норвешка во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот