Tag: брзи мравки

Снимена најбрзата мравка во светот (видео)

Научници успеаја да ја снимат и измерат брзината на движење на најбрзата мравка во светот, која живее во Сахара.Имено, таа може да надмине 85,5...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот