Tag: брзо

Санкционирани 182 возачи во Скопје, 35 за брзо возење

– На територија на Град Скопје вчера беа изречени вкупно 182 мерки, во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Од нив,...

Во Скопје за брзо возење санкционирани 179 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.Само на територијата на град Скопје изречени...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот