Tag: Бриксби

Ова е новиот Галакси С8

Самсунг ги претстави Галакси С8 и С8+, своите два нови смартфони.Достапни се во модели со дијагонала од 5,8 инчи (Галакси С8) и 6,2 инчи...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот