Tag: брилјантин

„Брилијантин“: Повторна средба по 41 година

– Глумците Џон Траволта и Оливија Њутн-Џон се појавија на повторната средба по повод 41- годишнина од филмот „Брилијантин“, во кој 1978 година глумеа...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот