Tag: Бриони

Скопје бара Софија да покаже европска големина

„ЕУ да го забрза процесот на пристапување, повикувајќи на итно отворање преговори за членство со Албанија и Северна Македонија“, е еден од заклучоците во...

Пендаровски ќе учествува на Процесот Брдо-Бриони во Словенија

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, денес ќе престојува во еднодневна работна посета на Словенија, по повод учеството на јубилејниот, десетти по ред, состанок на...

Иванов оствари средба со бугарскиот претседател Радев

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Дојран оствари средба со бугарскиот претседател Румен Радев, кој престојува во работна посета на Македонија.Како што...

Претседателот Иванов на состанок со лидерите на Брдо

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска ќе учествува на состанокот на лидерите од Брдо процесот, што ќе се одржи во Брдо кај Крањ,...

Титовиот папагал Коки е атракција на Бриони

Папагалот Коки кој Јосип Броз Тито и го подарил на својата внука Александар Броз за деветиот роденден и понатаму е главна атракција на островот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот